Україна відтермінує маркування латиницею на упаковках

Україна відтермінує маркування латиницею на упаковках

Міністерство економічного розвитку і торгівлі має намір відкласти перехід на обов’язкове маркування продукції одиницями SI (одиниці вимірювання з використанням літер латинського або грецького алфавіту) на 2 роки — до 1 січня 2021 року.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з проектом наказу МЕРТ, дані зміни продовжать перехідний період, протягом якого виробники повинні адаптуватися до міжнародних позначень і списати залишки існуючих пакувальних матеріалів.

Згідно з документом, з 1 січня 2021 року виробники повинні будуть в першу чергу вказувати одиниці виміру латиницею, а вже в дужках — українською мовою. До цього моменту одиниці позначаються українською.

Документом також передбачено, що продукція, виведена на ринок до 2021 року, залишається в обороті до закінчення терміну придатності без обмежень з приводу невідповідного маркування.

За даними МЕРТ, перехід на міжнародне маркування повинен був відбутися 1 січня 2019 року.

У той же час, на думку Європейської бізнес асоціації, нові вимоги до маркування спричинять значні матеріальні витрати для виробників.

«Тільки для одного гравця ринку необгрунтовані витрати можуть становити кілька мільйонів гривень», — повідомляється в прес-релізі ЄБА.

Крім того, за даними асоціації, в деяких галузях маркування продукції латиницею суперечить законодавству, яким передбачено маркування українською мовою.

Зокрема, такі вимоги існують для харчової продукції, кормів для тварин, ветеринарних препаратів і пестицидів.

За даними ЄБА, неузгодженість використання міжнародного маркування в деяких законах може привести до припинення поставок кормів.

Асоціація висловила подяку міністерству за відстрочку SI маркування на два роки.

Добавить комментарий