Мито на експорт металобрухту ще рік становитиме 30 євро за тонну

Мито на експорт металобрухту ще рік становитиме 30 євро за тонну

Верховна Рада Україна внесла поправки в закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку». Тут врахували й пропозиції президента Петра Порошенка.

Про це повідомляє «Економічна правда».

За відповідний закон проголосували 247 народних депутатів.

Як зазначила перед голосуванням представниця президента в парламенті Ірина Луценко, президент зазначив, що продовження мита на експорт металобрухту на рівні 30 євро порушить міжнародні зобов’язання України. Бо це не сприймуть як тимчасовий захід.

Тому вирішили продовжити дію мита не на два роки, а на рік.

Нагадаємо, на початку червня Рада проголосувала за законопроект №6382 і продовження на два роки дії збільшеного мита на експорт металобрухту. Ще два роки це мито складатиме не 10, а 30 євро за тонну.

Представництво ЄС в Україні виступило із закликом не продовжувати дію мит на експорт металобрухту, тому що цей крок порушить домовленість із ЄС щодо скасування цих мит.

Попри це, Міністерство економічного розвитку рекомендувало президенту Петру Порошенку підписати закон про експортне мито на брухт чорних металів. У Мінекономрозвитку стверджують, що закон не порушує Угоду про асоціацію.

Напишіть відгук