Україна в дев’ять раз більше експортує молоко, ніж імпортує

Україна в дев’ять раз більше експортує молоко, ніж імпортує

За перше півріччя 2017 року експорт більшості молокопродуктів суттєво збільшився, і на тлі зростання цін валютна виручка від зовнішньої реалізації виявилася майже в два рази більшою в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Про це повідомляє Agravery з посиланням на «Інфагро».

Молочної продукції (в тому числі молоковмісної) було вивезено з країни на суму в $215 млн.

Найбільш істотним виявилося зростання продажів сирних продуктів (майже в три рази в натуральному вираженні), в три рази збільшено експорт вершкового масла, більш ніж в два рази – реалізацію сухого цільного молока. У той же час зовнішні продажі сухого знежиреного молока і молочних консервів помітно скоротилися.

Відносно червневого експорту в порівнянні з минулим роком варто відзначити відчутне зростання по сирним продуктам, маслу, СЦМ. Реалізація консервів, СЗМ, спреду – впала.

Для імпорту в поточному році теж притаманний приріст майже у всіх товарних позиціях, але істотні зовнішні закупівлі тільки в категорії сирів, ввезення яких виріс приблизно на третину.

Загалом, молочний імпорт поки не критичний, в грошовому еквіваленті він в дев’ять разів менший за експорт.

Додамо, у липні кардинальних змін у зовнішній торгівлі молокопродуктами не відбудеться, а ось в серпні варто розраховувати на падіння продажів цілого ряду молокопродуктів.

Добавить комментарий