Щодо митного оформлення транспортних засобів як гуманітарної допомоги

Щодо митного оформлення транспортних засобів як гуманітарної допомоги

Щодо митного оформлення транспортних засобів як гуманітарної допомоги

Правові, організаційні, соціальні засади отримання, надання, оформлення, розподілу і контролю за цільовим використанням гуманітарної допомоги визначені Законом України від 22 жовтня 1999 № 1192-ХІV «Про гуманітарну допомогу» (далі – Закон № 1192).

Гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які її потребують, у тому числі для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

При цьому донорами визначаються як юридичні, так і фізичні особи в Україні або за її межами, які добровільно надають гуманітарну допомогу отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за її межами.

Отримувачі гуманітарної допомоги – це юридичні особи, які зареєстровані в установленому порядку в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги.

Підставою для започаткування процедури визнання допомоги гуманітарною є письмова пропозиція донора про її надання, для здійснення гуманітарної допомоги в Україні – письмова згода отримувача гуманітарної допомоги на її одержання.

Отримувач гуманітарної допомоги має такі самі права на її використання, що і набувач гуманітарної допомоги.

Відповідно до статті 6 Закону № 1192 визнання товарів (робіт, послуг) гуманітарною допомогою здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, у кожному конкретному випадку з урахуванням певних особливостей.

Зокрема, можуть бути визнані гуманітарною допомогою: автомобілі швидкої медичної допомоги, легкові автомобілі спеціального призначення для Міністерства внутрішніх справ України; транспортні засоби, призначені для перевезення більше ніж вісім осіб, що передаються для використання установам соціального захисту населення, державним закладам охорони здоров’я і навчальним закладам, громадським організаціям інвалідів, ветеранів війни та праці, Товариству Червоного Хреста України та його обласним організаціям; легкові автомобілі, які на момент ввезення на митну територію України були виготовлені не більш як вісім років тому, з об’ємом двигуна не більш як 1800 куб. см, що отримуються органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, для подальшої передачі інвалідам, які перебувають у встановленому порядку на обліку для отримання спеціального автотранспорту, на строк, визначений законодавством.

Таким чином, за умови наявності отримувача гуманітарної допомоги у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги та на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, зазначену вище категорію транспортних засобів може бути оформлено у митному відношенні і звільнено від оподаткування.

Порядок взаємодії центральних органів виконавчої влади та Національного банку України щодо визнання вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2013 № 241.

Лист ДФС від 07.09.2015 р. N 19063/6/99-99-19-02-02-15

 

Джерело: vertan consulting

Залишити відповідь