Здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, протидія контрабанді, створення сприятливих умов для прискорення товарообігу і взагалі покращення обслуговування на митниці неможливі без розвинутої інфраструктури. Про це зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».
Він повідомив, що на даний момент до складу митної інфраструктури входять 26 митниць, 161 митний пост, 242 місця прибуття. Також працює 158 пунктів пропуску, з яких 131 – міжнародні, в тому числі 32 пункти пропуску з ЄС. Відбуваються переговори щодо відкриття спільних пунктів пропуску та реалізації проекту інтегрованого управління кордонами.
«Інтегроване управління кордонами є важливим з точки зору підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері безпеки державного кордону та запровадження європейських стандартів управління кордонами. Спільний контроль вже здійснюється з Польщею (4 пункти пропуску) та Молдовою (4 пункти пропуску). Ми також перебуваємо у процесі перемовин з Румунією, Словаччиною та Угорщиною. Сподіваюсь, що найближчим часом кількість спільних пунктів пропуску буде збільшено. Наша мета – поширити інтегроване управління кордонами на всі пункти пропуску», – заявив очільник служби.
Інтегроване управління кордонами – це нова форма технічного співробітництва між органами влади України та іншими країнами. Таке співробітництво передбачає спільне патрулювання державного кордону, впровадження спільних механізмів з питань обміну інформацією та аналізу ризиків, розвиток співпраці оперативних органів, розширення мережі та функцій контактних пунктів, а також організацію спільного несення служби на морських та річкових ділянках. Водночас, одне з головних завдань, вирішенню якого повинна сприяти реалізація цієї ініціативи, – це забезпечення гнучкого реагування на сучасні виклики у сфері прикордонної безпеки та подолання корупції на пунктах пропуску.